Čím budeš, až budeš velký?

Policistou, záchranářem, hasičem! Minulý pátek se na naší škole děly věci!

Podezřelé bylo už to, že žáci v tento den přišli bez učení. A kdyby před půl devátou ráno někdo zavítal do školy, nestačil by se divit, jaké je zde ticho a nikde nikdo! Nebojte se, byli jsme zde. Děti v tu dobu totiž nacvičovaly, jak postupovat a chránit se při vyhlášení invakuace před možným ohrožením zvenčí. A aby toho nebylo málo, o půl hodiny později už u nás „hořelo“! Žáci zvládli vyklidit budovu v rekordním čase. Viděli zásah hasičů v přímém přenosu.

Po zdárné invakuaci a evakuaci jsme se všichni přesunuli do zahrady. Zhlédli jsme bravurní ukázku vyprošťování osoby z nejvyššího patra školy. Velitel hasičů provázel celou akci zajímavým komentářem. Děti viděly práci zdravotních záchranářů na vyproštěné figurantce a následoval neméně akční zásah policie, která zatýkala ozbrojeného „zloděje“.

Prohlídka techniky jednotlivých složek IZS zaujala také všechny.

Děti se postupně vystřídaly na stanovištích, která si v jednotlivých učebnách připravili přímo členové z řad záchranářů, hasičů a policistů. Studenti ze střední zdravotní školy měli zodpovědně připravená stanoviště se zdravovědou a nácvik první pomoci šel výborně i těm nejmenším.

Den, který nám nekazilo ani počasí, byl nabitý zážitky a užili jsme si ho všichni společně. Veliké poděkování z naší strany patří nejen šikovným žákům, kteří předvedli, že se umějí chovat ve vypjatých situacích, ale také učitelům. Největší poděkování patří samozřejmě všem profesionálům, kteří se na této nevšední akci podíleli.

Když jsme se ptali žáků, jak si celou akci užili, nadšení neznalo mezí. A proto se, milí rodiče, nedivte, když od svých ratolestí doma uslyšíte, že až vyrostou, budou určitě jedním z těch, kteří lidem pomáhají zachraňovat životy či střežit jejich bezpečí.

Za vedení školy Mgr. Gabriela Bayerová, zástupkyně ředitele