Vedoucí vychovatelka: p. Vladimíra Julínková

Vychovatelky:

Celoroční plán činností školní družiny:

Září:
Seznámení s novými dětmi a adaptace na prostředí ŠD, poučení dětí o bezpečnosti, chování   a hygieně, seznámení s vnitřním řádem ŠD, výzdoba školní družiny s podzimní tématikou, Drakiáda na školním hřišti, mobilní planetárium.

Říjen:
Sběr podzimních plodin (ořechy, kaštany, šípky), dětské sportovní odpoledne, malování na chodník, Halloweenská diskotéka, šipkovaná.

Listopad:
Beseda se členem mysliveckého sdružení, vyrábění zvířátek z přírodnin a ukládání k zimnímu spánku, „Vtip za bonbón“ (soutěžní odpoledne s odměnou), pohybové hry se zpěvem.

Prosinec:
Vánoční ozdoby, vánoční výzdoba družiny, výroba dárků a přání, zdobení vánočního stromku, ukázka mažoretkového sportu.

Leden:
Zimní radovánky na sněhu, zdobení stromu pro ptáky v areálu šk. zahrady, jóga pro děti, dramatizace pohádky v podání dětí ŠD, ukázka žonglování.

Únor:
Soutěž o největšího sněhuláka (dle aktuálních sněhových podmínek), dětský karneval spojený se soutěží o nejoriginálnější masku, pěvecká soutěž „Družina hledá nové talenty“.

Březen:
Vycházky - pozorování jarní přírody, výzdoba družiny s jarní tématikou, vědomostní soutěže (kvízy, křížovky), návštěva člena včelařského sdružení, beseda s pracovnicí knihovny.

Duben:
Výroba kraslic, velikonoční výzdoba, dopravní výchova- bezpečnost na ulicích (návštěva příslušníka PČR), dopravní značky, pálení čarodějnic na školní zahradě.

Květen:
Pohybové a míčové hry, diskotéka pro děti, divadélko pro školy, dárek ke Dni matek, kuličkiáda na školní zahradě.

Červen:
Sportovní soutěže, hry ve volné přírodě, rozloučení se školním rokem.

Plán ŠD může být upraven nebo rozšířen o další nabídky výchovně – vzdělávacích akcí.

Přihláška do školní družiny
ŠVP školní družiny