Hurá na Valašsko!

Protože je období školních výletů, vydaly se i deváté třídy na společnou výpravu za poznáním. Tentokrát jsme chtěli zažít společnou aktivitu ve formě únikové hry.

Vybrali jsme si Valašskou pevnost v Rožnově pod Radhoštěm. Jde o zážitkovou hru v týmech ve stylu pevnosti Boyard s prvky únikových her, soutěží a IQ parků.

Kromě hry jsme ještě navštívili Dřevěné městečko, které je součástí Valašského muzea v přírodě. Zde si žáci prohlédli historické náměstí tvořené souborem originálních dřevěných staveb přenesených především z rožnovského náměstí a širšího okolí. Několik roubených objektů zde bylo postaveno podle existujících i zaniklých předloh.

Zajímavou zastávkou pro všechny z nás byla i návštěva Světa kamenů, kde jsme měli možnost pokochat se prohlídkou drahých kamenů a přivést si domů malý dárek v podobě náramků, přívěsků či jednotlivých kamínků typických pro konkrétní znamení zvěrokruhu.

Náš poslední společný výlet se nám moc vydařil.

Mgr. Iveta Kalábová