Netradiční výuka anglického jazyka

Už dávno neplatí, že výuka cizího jazyka je nudné odříkávání slovní zásoby a gramatických pravidel.

Ve spolupráci s rodilými mluvčími z BMATT (Britského vojenského poradního a výcvikového týmu) při Ředitelství výcviku a doktrín ve Vyškově se nám podařilo zorganizovat v průběhu roku několik netradičních setkání.

V rámci hodin anglického jazyka jsme tak mohli společně uvařit typické jídlo Cottage Pie. V nově zrekonstruované školní kuchyňce žáci pod vedením anglického „šéfkuchaře“ soutěžili o nejlépe připravený pokrm.

Veškeré pokyny byly samozřejmě v anglickém jazyce. Nejen, že hodina byla zábavná, ale žáci se dozvěděli nové informace, rozšířili si slovní zásobu a v praxi si vyzkoušeli své komunikační dovednosti.

V dalších hodinách naši žáci anglicky naváděli přes vysílačky přidělené vojáky, kteří v bludišti na školním hřišti hledali cestu ven. Zde děti uplatnily znalosti z hodin, kdy se společně učíme dávat pokyny a popisovat cestu. I tato zkušenost pro ně byla velkým zážitkem.

Nechyběly ani klasické besedy a přednášky.

Ráda bych touto cestou poděkovala paní Vrbecké, která zprostředkovala tuto spolupráci a pomáhá nám všechny akce organizovat.

Doufáme, že i v budoucnu budeme tuto možnost využívat a vzájemnou spolupráci prohlubovat.

Mgr. Kamila Rejzková, vyučující anglického jazyka