Nová hvězda vyškovského sportu?

TOMÁŠ KINC, žák druhé třídy Základní školy Vyškov, Morávkova, se zasloužil o obrovský úspěch pro vyškovský sport v nejtvrdším karate na světě – KYOKUSHIN KARATE.

Dne 20. 11. 2021 se zúčastnil Pražského poháru v kyokushin karate s mezinárodní účastí. Jako jediný zástupce nového vyškovského klubu sídlícího právě na ZŠ Morávkova zabojoval o medaili ve váze do 30 kg. Pro Tomáše to byl úplně první start v kyokushin karate a nutno podotknout, že to chtělo velkou dávku odvahy, jelikož i v dětských kategoriích se zápasí na plný kontakt. Tomášovi se podařilo probojovat až do finále, ve kterém obsadil krásné druhé místo. Do Vyškova přivezl zasloužené stříbro, což je obrovský úspěch v takto tvrdém sportu, ale hlavně dal české scéně jasný vzkaz, že se tu rýsuje nová hvězda kyokushin karate.

Tomáš Kinc

Nová hvězda vyškovského sportu?