Skupina historického šermu Armet

Minulý pátek nám skupina historického šermu Armet představila období celé gotiky v podobě přednášky o pozdním středověku, jeho panovnících či o husitech. Vše bylo proloženo volným šermířským uměním.

Ve skupině působí nejen naši bývalí žáci, ale i jeden z těch současných, Matěj Sekanina, který nám nabídnul možnost představit svého koníčka. Společně se svými přáteli se této zálibě věnuje při Muzeu Vyškovska.

Pro žáky naší školy to bylo nejenom poučné, ale i zábavné, protože se střídalo drama s komediálním představením a ukázkami soubojů.

Na závěr jsme si mohli prohlédnout zbraně jako např. dlouhé meče, tesáky, bojová kladiva, kopí, sudlice, píšťaly, hákovnice, luky či kuše.

Děkujeme celé skupině, že nás bez nároku na honorář navštívila, naše žáky pobavila a poučila.

Mgr. Iveta Kalábová