VOLBY DO ŠKOLSKÉ RADY 2024

Z důvodu končícího funkčního období školské rady vyhlašuje ředitel školy volby do školské rady pro funkční období nadcházející - od 1. 7. 2024 do 30. 6. 2027. Harmonogram voleb, kandidátský lístek a další dokumenty naleznete dole pod textem.

Harmonogram voleb do ŠKOLSKÉ RADY při Základní škole Vyškov, Morávkova 40, příspěvkové organizaci

Volby do ŠR proběhnou podle Volebního řádu ŠR (dále jen VŘ) ze dne 30. 10. 2017 pro funkční období 1. 7. 2024 – 30. 6. 2027.

Vážení rodiče – zákonní zástupci žáků,

ŠKOLSKÁ RADA je orgán školy umožňující zákonným zástupcům nezletilých žáků, zletilým žákům a studentům, pedagogickým pracovníkům školy, zřizovateli
a dalším osobám podílet se na správě školy.

Školská rada zasedá nejméně dvakrát ročně. Zasedání školské rady svolává její předseda, první zasedání školské rady svolává ředitel školy. Ředitel školy nebo jím pověřený zástupce je povinen se zúčastnit zasedání školské rady na vyzvání jejího předsedy. Školská rada na svém prvním zasedání stanoví svůj jednací řád a zvolí svého předsedu. K přijetí jednacího řádu se vyžaduje schválení nadpoloviční většinou všech členů školské rady.

Školskou radu zřizuje zřizovatel (Město Vyškov), který zároveň stanoví počet jejích členů.  Z celkového počtu 6 členů jsou dva členové voleni zákonnými zástupci žáků, další dva členové jsou jmenováni zřizovatelem a poslední dva si mezi sebou volí pedagogičtí pracovníci školy. Zřizovatel také vydává volební řád pro volby do školské rady. Členem školské rady nemůže být ředitel školy. Týž člen školské rady nemůže být současně jmenován zřizovatelem, zvolen zákonnými zástupci nezletilých žáků a zletilými žáky a studenty nebo zvolen pedagogickými pracovníky školy.

Z důvodu ukončení funkčního období členů školské rady je ředitel školy povinen zajistit v souladu s volebním řádem řádné uskutečnění voleb.

I. kolo voleb

I. kolo voleb proběhne v době od 22. 4. 2024 do 3. 5. 2024 do 12:00 hod.
V prvním kole voleb navrhují zástupci nezletilých žáků, zletilí žáci a pedagogičtí pracovníci (dále jen oprávnění voliči) kandidáty na členství ve ŠKOLSKÉ RADĚ.

Touto cestou Vás vyzývám k podání návrhu, resp. ke kandidatuře na člena školské rady. Své návrhy nám prosím zasílejte do 3. května 2024 buď písemně na adresu školy, e-mailem na vecera@zsmoravkova.cz, nebo přes vnitřní komunikační systém „Bakaláři“ na ředitelství základní školy.

Příjmem návrhů je pověřen Mgr. Radoslav Večeřa, předseda volební komise.

II. kolo voleb

II. kolo voleb proběhne od 6. 5. 2024 do 20. 5. 2024 do 12:00 hod. Podmínkou účasti kandidáta ve II. kole voleb je jeho podepsaný kandidátský lístek.

Z důvodů zajištění větší účasti voličů bude volba členů do školské rady probíhat dálkovým způsobem prostřednictvím ANKETY v platformě BAKALÁŘI. Každý volič, každý zákonný zástupce žáka ve škole má právo volit a má jen jeden hlas.

Nezvolí-li zákonní zástupci nezletilých žáků nebo zletilí žáci a studenti stanovený počet členů školské rady ani na základě opakované výzvy, jmenuje zbývající členy školské rady ředitel školy.

Funkční období členů školské rady je tři roky.

Volební komise:

Ředitel školy jmenoval v souladu s VŘ volební komisi ve složení:

Členství ve školské radě je čestnou funkcí.

Harmonogram voleb je v souladu s VŘ. Tento harmonogram je zveřejněn dne
19. dubna 2024 na nástěnce ve sborovně školy, na úřední desce školy a na webových stránkách školy www.zsmoravkova.cz.

Pravomoci Školské rady definuje zákon 561/2004 Sb., o předškolním, základním, středním, vyšším odborném a jiném vzdělávání v platném znění (školský zákon).

Mgr. Zdeněk Šlapal, ředitel školy

Volby do ŠR z řad zákonných zástupců
Kandidátský lístek
Volební řád ŠR