Výstava výtvarných prací v kasárnách

Na konci školního roku jsme ve spolupráci s Velitelstvím výcviku – Vojenskou akademií zrealizovali výstavu žákovských prací, které postupně vznikaly v hodinách výtvarné výchovy.

Na jednotlivých panelech jsme prezentovali celoroční tvorbu dětí, které se v hodinách učí netradiční techniky a zpracovávají různá témata.

Vznikla tak zajímavá kolekce. Prostory Vojenské akademie rozzářily obrazy Fridy Kahlo, obrázky Vincenta van Gogha, místo našlo i moderní umění v Bauhaus stylu a abstrakce, nechybí malba olejovým a suchým pastelem, práce s klovatinou, kůží, přírodními materiály a rovněž i klasický akvarel, tempera či perokresba. Rozlehlé prostory tak zpestřila nevšední díla žáků, kteří mají možnost zažít pocit radosti z vystavených děl.

Tímto děkuji plk. gšt. Ing. Hynku Pavlačkovi a p. Kubínovi za zprostředkování, organizaci a pomoc při realizaci.

Mgr. Kamila Rejzková

Výstava výtvarných prací v kasárnách