Žáci opět úspěšní v projektu Příběhy našich sousedů

V měsíci červnu představili naši žáci výsledky svého půlročního snažení v projektu Příběhy našich sousedů.

Jedná se o projekt neziskové organizace Post Bellum, jehož vrcholem byla společná závěrečná prezentace týmů základních škol z okolí Brna, která se konala v Křišťálovém sále Staré radnice v Brně. Projekt zahrnoval mnoho aktivit, jejichž cílem bylo vytvořit reportáž o životě pamětníka a následně jej odprezentovat na slavnostním setkání.

Žáci 6. B Jan Raška, Jindřich Růžička a Tomáš Prokeš zaznamenali příběh vyškovského rodáka pana Mgr. Miloše Nevřaly, bývalého ředitele ZŠ Pustiměř a později starosty této obce. Během své práce se naučili pracovat s profesionálním diktafonem a objevili kouzlo stop motion animace. Chlapci vytvořili animovaný pamětnický příběh za pomoci animátorky z brněnského studia Scala. Celý půlrok jim poskytovala rady a podporu paní Ing. Michaela Veselá společně s regionální koordinátorkou Post Bellum Markétou Uhlířovou.

Chlapci měli se svou animací, v níž zpracovali osobní vzpomínky z dětství pamětníka, osvobozování Vyškova a život po 2. světové válce, velký úspěch u diváků, ale hlavně u odborné poroty. Prezentaci vtipně doplnili divadelním ztvárněním zásadních zlomů v životě pana Miloše Nevřaly.

Zvláštní poděkování patří vyškovské nadaci Tři brány za finanční podporu.

Celá zpracovaná reportáž i s fotografiemi a dalšími informacemi je dostupná na webu projektu Příběhy našich sousedů www.pribehynasichsousedu.cz.

Ing. Michaela Veselá